Header Ads

Yeni Çıktı
recent

Dr. Ebru Geren Logo Tasarımı

logo tasarımıMerhaba değerli okuyucularım, bugün sizlere eşimin tasarladığı bir logoyu sunacağım, logo güzellik ve sağlık kliniğinin sahibi medikal estetik hekimi Dr. Ebru Geren için tasarlanmıştır. İşletme Adana'da faaliyet göstermektedir.   Bundan sonraki aşamalar için yapılacak olan tüm kurumsal kimlik tasarımlarında işletmenin hijyene verdiği önem, yüksek müşteri memnuniyeti, kaliteli ve samimi hizmet, kişiye özel çözümler gibi işletmenin ana hatlarına vurgu yapan tasarımlar yapılacaktır ve yapılan tüm tasarımları seri halinde blogumda paylaşacağım, dileyen okurlarımın takip etmesini tavsiye ederim Beğeneceğinizi umarım...

Logo şahsi olduğu için E ve G harflerinden oluşuyor. Yani tamamen kullanıcıyı temsil ediyor. Logoda yüz yüze bakan iki insan figüründen yola çıkıldı. Çünkü kullanıcı işi gereği insanlarla diyalog halinde olduğu için harfleri birbirine çevirerek insan ilişkilerinin ne kadar güçlü olduğunu ve müşterilerine karşı olan mesleki ilgisi anlatılmak istendi. Logoda iki renk kullanımı tercih edildi çünkü estetik ve güzellik hem erkeklere hem de kadınlara hitap ediyor.   Mavi hijyen sağlık ve erkeklerin rengidir. Pudra ve ten tonuna yakın olan renk ise kadını ve sağlıklı bir cildi temsil eder.
Estetiğin en önemli kuralı doğala yakın olmasıdır. Logoda da kahverenginin tonları kullanılmıştır çünkü kahve toprağın, doğallığın ve güvenin rengidir. Firmanın estetikte doğallığa ne kadar önem verdiğini simgeler.

NOT: Blog sayfasından dolayı çalışmanın rengi olduğundan koyu görüntülenmektedir.

kartvizit

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.